Sprawdzamy jak idą pracę nad serialem Wiedźmin
340 0  2017-12-30 08:43:04
Plany Netflixa związane z serialem Wiedźmin (The Wither) ruszyły pełną parą. A teraz, serial zyskał kierownika produkcji w osobie Lauren Schmidt Hissrich. Obiecuję ona, że nie ma zamiaru spłycać produkcji dla potrzeb telewizyjnych. Serial jest w fazie produkcji już bardzo długi czas, ale zatrudnienie Hissrich przybliża fanów książek Andrzeja Sapkowskiego i miłośników gier komputerowych znaczenie bliżej zobaczenia Geralta z Rivii ponownie na ekranie.

Przez cały grudzień Hissrich była aktywna na Twitterze, informując fanów o postępach prac i zbieranych związanych z produkcją materiałach. W skład materiałów wchodzą oczywiście nowele Andrzeja Sapkowskiego, włącznie z tytułami The Last Wish, Sword of Destiny oraz Blood Elves. Hissrich nawet podzieliła się mapą która w założeniach będzie użyta jako inspiracja do scenariusza nad którym pracuje dla pilota serialu oraz serialowej biblii.

Najbardziej zagorzali fani doceniają stały przypływ nowych informacji ale wielu z nich na Twitterze pisało o swoich niepokojach dotyczących tej produkcji - szczególnie jeżeli chodzi o spłycenie świata i przygód Geralta dla potrzeb telewizyjnych. Niektóre z tych obaw są zasadne, inne mniej, ale wciąż Hissrich znalazła moment aby się do nich ustosunkować. Napisała, że o żadnym spłycaniu fabuły nie ma mowy.
HBO powraca ze swoim flagowym serialem Gra o tron w 2019 roku razem z pięcioma spin-offami planowanymi w jego uniwersum. Amazon natomiast szykuje się do wpompowania ogromnej ilości pieniędzy w serial Władca Pierścieni. The Witcher może być najlepszym wyjściem dla Netflixa, aby zachować konkurencyjność.