Slender Man - dzisiaj plakat jutro zwiastun
719 0  2018-01-03 13:18:53
Slender Man to nadchodzący horror z wytwórni Sony. Jest adaptacją kultowej już gry komputerowej o tym samym tytule. Film zobaczymy w kinach na wiosnę, ale już teraz wydano plakat promujący film. Podobno jutro ma pojawić się również zwiastun.

Na plakacie widzimy zarys kształtu potwora, który zgadza się mniej więcej z tym, co widzimy również w grze komputerowej. Plakat jest prosty, ale jest przemyślany i skuteczny, a to najważniejsze.

Slender Man reżyseruje Sylvain White, który poprzednio nakręcił takie filmy jak The Losers czy Stomp the Yard. Występują: Jaz Sinclair, Joey King, Julia Goldani Telles, Alex Fitzalan, Kevin Chapman i Annalise Basso. 

Postać Slender Mana została wymyślona przez Erica Knudsena na jednym z for internetowych w 2009 roku. Szybko temat został przez wszystkich podchwycony, wymyślono również całe tło dla tej postaci i rozwijano jej kanon. Opisuje się go jako szczupłą wysoką osobę noszącą czarny garnitur. Nosi również białą koszulę z czerwonym krawatem. Ma nieokreślone rysy twarzy, w miejscu gdzie powinna być twarz, jest po prostu gładka skóra. Przedstawiany jest jako bardzo chuda i wysoka na 3-4 m postać, zdolna do rozciągnięcia swoich kończyn do długości niemożliwej dla normalnego człowieka. Na niektórych obrazkach przedstawiany jest również z mackami wyrastającymi z pleców. Gdy wyciąga swoje ramiona, jego ofiary są wprowadzane w stan przypominający hipnozę, podczas której podchodzą do tej istoty wbrew swej woli - po czym często giną.

Dzięki Slenderowi powstało wiele gier komputerowych, krótkich filmów czy opowiadań - ale to pierwszy raz gdy wytwórnia filmowa zajmuję się tematem tej postaci.

Slender Man był również inspiracją do prawdziwego morderstwa z 2014, gdzie dwie młode dziewczyny próbowały zabić znajomego jako część planu inicjacyjnego do kultu Slender Mana. Po koniec 2017 roku obie dziewczyny zostały skazane na długi pobyt w szpitalu psychiatrycznym, a dodatkowo jedna z nich musi również odsiedzieć 25 lat w więzieniu.