Producent The Walking Dead odniósł się do niskich ratingów serialu - widzowie mają już dość?
322 0  2018-01-02 19:07:00
Producent wykonawczy serialu The Walking Dead - David Alpert - postanowił odnieść się do nieprzyjemnego faktu lecących na łeb i szyję statystyk oglądalności tej produkcji. Zjawisko jest szczególnie widoczne w aktualnie trwającym sezonie ósmym. Aktualnie serial jest w trakcie swojej przerwy sezonowej. W ostatnim odcinku zostaliśmy pozostawieni w stanie zawieszenia, po otrzymaniu brutalnej informacji o ugryzieniu zombie, którego nabawił się syn Ricka - czyli młody Carl. Te odkrycie wyszło też na jaw gdy sprawy związane ze Zbawcami przybrały negatywny obrót oraz gdy Alexandria jest przez nich plądrowana.

Konflikt pomiędzy Rickiem a Neganem był jednym z przełomowych momentów w komiksie, ale na ekranie to już zupełnie inna historia. Być może jest tak, że konflikt już się widzom znudził, ponieważ wyniki finansowe oraz statystyki oglądalności serialu wciąż diametralnie spadają. Serial ten niegdyś łamał wszystkie możliwe rekordy stacji AMC, dzisiaj z trudem próbuje utrzymać ilość widzów porównywalną z poprzednimi sezonami. Ostatni odcinek oglądała najmniejsza ilość widzów od czasów premiery drugiego sezonu.

David Alpert wypowiedział się publicznie w tej kwestii. Zwala winę na widzów? Poniekąd.

"Myślę, że ta marka nie utraciła jeszcze na swoim znaczeniu. Uważam, że widzimy spadek spowodowany nagłością konsumpcji czego innego w tym samym czasie."

Wyjaśniając biznesowy żargon, Alpert twierdzi, że publiczność nie ma już przymusu czekania przed telewizorem w oczekiwaniu na nowy odcinek serialu. Można go bowiem obejrzeć w innym miejscu i czasie, dzięki różnym platformom streamingowym czy VOD. Alpert odrzuca w swoich przemyśleniach fakt spadku oglądalności spowodowany zmęczeniem publiki konfliktem Ricka z Neganem. Według niego, spadek wynika jedynie z faktu, że widz ogląda serial nie w czasie jego premiery telewizyjnej, ale w dogodnym dla siebie późniejszym terminie.

Z jednej strony można powiedzieć, że Alpert podnosi słuszny punkt. Oglądanie nowych epizodów jest teraz dużo łatwiejsze niż jeszcze kilka lat temu. Można przecież wygodnie obejrzeć serial na innej platformie. To potwierdza twierdzenia producenta serialu. Z drugiej jednak strony, są seriale które też są dostępne na wspomnianych platformach, a widowni z sezonu na sezon nie tracą tak gwałtownie. Dodatkowo, kryzys oglądalności sezonu ósmego The Walking Dead, wiąże się też bezpośrednio z falą negatywnych recenzji jakie otrzymuję obecnie ta produkcja. Część z publiczności, może mieć jej po prostu dość.