John Williams napiszę motyw muzyczny dla filmu Solo
261 0  2017-12-30 19:19:06
Legendarny kompozytor muzyki dla Gwiezdnych Wojen John Williams napiszę motyw muzyczny dla filmu Solo: A Star Wars Story o przygodach Hana Solo. Kompozytor John Powell (How to Train Your Dragon) którego udział zapowiadano w czerwcu skomponuję pozostałą część muzyki do filmu. Film jest oczekiwany jest przez rzeszę fanów gwiezdnej sagi, a w główną rolę młodego Hana Solo wcieli się Alden Ehrenreich.

John Williams związany jest z Gwiezdnymi Wojnami od roku 1977 roku, kiedy to napisał niezapomnianą muzykę dla Nowej Nadziei. Ta muzyka razem z kultowym motywem przewodnim dały Williamsowi drugiego Oskara w jego karierze. Williams napisał łącznie muzykę do 8 części Gwiezdnych Wojen. Za muzykę do Przebudzenia Mocy był również nominowany do Oskara. Jednym filmem z gwiezdnej sagi do której nie przyłożył swojej ręki jest Rogue One: A Star Wars Story - tutaj muzyke napisał Michael Giacchino.

Williams wyjaśnił jak on i Powell będą współpracować nad ścieżką dźwiękową:

"Angaż Powella to coś z czego bardzo się cieszę. Pokaże co skomponowałem Johnowi i reżyserowi Ronowi Howardowi. Jeżeli wszyscy będziemy z tego zadowoleni.... to John Powell dokończy cała resztę ścieżki dźwiękowej. Napiszę całą resztę motywów i inne materiały, na które to zapewne będę niecierpliwie czekał w celu ich wysłuchania. "

Chociaż Williams i Ron Howard są w show-biznesie od wieków, ale jest to ich pierwsza wspólna kooperacja. Williams będzie miał też okazje stworzyć nowy motyw muzyczny przeznaczony wyłącznie dla Hana Solo. Z niecierpliwością czekamy na rezultaty.